Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ordinace v růžové zahradě

KDO JE KDO

Nové postavy

MUDr. Dalibor Frynta (43 let):Jan Šťastný jako Mudr. Dalibor Frynta
(Jan Šťastný)
„Užívej života."
Primář. Léta dřel na klinice plastické chirurgie, až zatoužil po poctivé klasické chirurgii. Má za sebou mnoho lékařských úspěchů i dva manželské neúspěchy a už bere život s nadhledem. Vyhrál konkurz na primáře a jeho příjemný zjev, dobrá nálada, optimismus a obdiv k něžnému pohlaví ho předurčují, aby vždy držel oddělení nad vodou a nepřipustil, aby si někdo v jeho okolí zoufal... Brzy se však sám ocitne v úzkých.

Ordinace 2- Barbora MunzarováMUDr. Pavla Barnová (35 let)
(Barbora Munzarová)
,,Vím, jak láska bolí, ale pro to nepřestanu milovat. "
Chirurg. V životě mnoho zkusila, ale je rozhodnutá se nevzdat. V medicíně ji nic nepřekvapí, zato v soukromí se bude divit, kam a s kým se její život ubírá dál. Férová, rázná i romantická a temperamentní žena, která uspěla v ryze mužském oboru. Doma má skvělého jedenáctiletého syna Marka, který trpí vážnou nemocí, a svéráznou tchýni Věru.

Natáčení znělky seriálu Odrinace v růžové zahradě 2MUDr. Vladimír Pusenský (45 let)
Milan Bahul
,,Bůh ví všechno. Ale o chirurgii vím víc."
Zástupce primáře. Je přesvědčen, že je nejlepší chirurg v Kamenici, a tak nikdy nespolkne, že mu usměvavý Frynta vyfouknul primariát a že mu na záda šlape Pavla Barnová, se kterou ho pojí tajemství z minulosti. Ironik, lehce arogantní a sebestředný, ale neobyčejně schopný lékař, bez nějž se oddělení neobejde, což on dobře ví. Miluje svoji ženu Olgu, trpí tím, že nemohou mít děti. Příliš pozdě zjišťuje, že může ztratit největší lásku svého života. Pokud ovšem Olga je skutečně jeho největší láskou...

MUDr. Tereza Valšíková (27 let)
(Monika Zoubková)
„Matka Tereza s nejkrásnějšíma očima..."
Chirurg. Benjamínek oddělení. Velmi citlivá až přecitlivělá, nejistá, s malou sebedůvěrou a rozhodností. Příběhy svých pacientů i kritiku ze strany kolegů si bere hodně k srdci. Dcera proslulého chirurga. Je dost složitá povaha. I když působí jemně až slabě, dovede zle seknout. Bojuje a nikdy se nevzdává. V lásce i v medicíně. I když složitě a přes mnoho peripetií, nakonec najde svoji cestu životem.

Ordinace 2- Martin PísaříkMUDr. Oskar Všetečka (28 let)
(Martin Písařík)
„Zahraj Jánoše!"
Chirurg. Bývalý dětský herec, i dnes v něm pacienti poznávají hrdinu oblíbené televizní trilogie Jánoše a chtějí, aby jim předehrál svá slavná čísla. Touží být skvělým chirurgem, ale zatím je pro oddělení spíš pohromou. Nikdy nevíte, kdy zas něco zvrtá. Ale, co zvorá, to okecá, takže paradoxně patří mezi pacienty k nejoblíbenějším lékařům.
Ledabylý fanfarón dokáže i z banality udělat PŘÍPAD. Má však i své světlé momenty a dokáže v pravou chvíli pomoci.

MUDr. Magda Tárová (30 let)
(Markéta Plánková)
,,Sex appeal zmůže víc než skalpel."
Chirurg. Sestra Pavly Barnové. Mají mezi sebou dávný bolestný konflikt. Krásná žena, chladná a přísně se kontrolující. Ví dobře, co s muži dělají její půvaby, a neváhá jich používat. Chce být špičkovou lékařkou chirurgie a jednou i primářkou. Za svým cílem jde tvrdě, sbírá uznání, neváhá potopit i své nejbližší, když jí to prospěje. Vlaje za ní smečka mužů se zlomeným srdcem. Odmítá se vázat, a jakmile to vypadá na vztah, rozšlape partnerovi srdce, sebevědomí i jakýkoliv náznak citu k ní. Ale i ona možná dostane lekci.

Doc. MUDr. EDUARD VALŠÍK (65 let)
(Petr Štěpánek)
,,Na doktory jsem pes, ale pro pacienta udělám cokoliv."
Chirurg. Otec Terezy Valšíkové. Kamenický rodák, který začínal v místní nemocnici. Stal se z něj evropsky proslulý chirurg. Vrací se do Kamenice z několikaletého pracovního pobytu v Lyonu v tu nejméně vhodnou dobu. Přísný, charismatický muž. Kapacita. Na všechny kolem má jen ty nejvyšší nároky. A nejpřísnější je na své nejbližší. Se všemi lékaři a sestrami zachází bez výjimky stejně - hrozně. Naproti tomu pacienti jsou jeho bozi a není nic, co by jim odepřel.

Ordinace 2- Adéla GondíkováVERONIKA JIRKOVÁ (35 let)
(Adéla Gondíková)
,,Profesionalita je práce na plný úvazek."
Vrchní sestra. Oddělení vždycky vedla vzorně, domov má však vzhůru nohama. Manžel František odchází za mladší milenkou a krásná a temperamentní vrchní se musí postarat o dospívající děti i klidnit rozepře na oddělení. Její úsměv doktory odzbrojuje, ale sama ještě netuší, kdo odzbrojí ji.

ALENKA VEVERKOVÁ (20 let)
(Lenka Zahradnická)
„Víra léčí."
Sestra. Milé dítě, strašně se snaží a pomoc bližnímu je smyslem jejího života. Křehká, ale houževnatá. Každého opuštěného pacienta by si nejradši nastěhovala k sobě na ubytovnu. Neumí říkat ,,ne" a ostatní toho náležitě využívají. Je věřící katolička, ale zároveň moderní holka, která opatrně ochutnává sladké i hořké plody života.

MARTINA TVRDÍKOVÁ (28 let)
(Kristýna Nováková)
„Intrika je taky lék."
Sestra. Možná by si všichni oddechli, kdyby jednoho dne prostě zmizela. Jízlivá intrikánka, která si usmyslela, že sbalí doktora. Když ji někdo naštve, nezapomíná a mstí se. Ačkoli nikdy nejde pro posměšek daleko. Je taková, protože uznává zákon přežití. Ale když je někdo slabší než ona, nezištně pomůže.

Ing. JAN HAKEN
(Martin Trnavský)
,,Žil jsem jen pro kariéru. Než jsem poznal JI."
Stavitel, majitel menší stavební firmy. Charismatický kariérista. Selfmademan. Už jednou zkrachoval a předsevzal si, že už se to nikdy nestane. Místní stavařský boss Jindřich Valšík nad ním ohrnuje nos, ale on mu ukáže, že je nebezpečným soupeřem. Má jedinou slabinu: když se jednou zamiluje, nedokáže zapomenout.

Další nové postavy

VĚRA BARNOVÁ 
(Jitka Smutná)
Tchýně Pavly Barnové, bývalá kuchařka z hotýlku U dvou růží. Zná ten nejlepší recept na všechny trable a dokáže život osladit domácím koláčem i milým slovem. Kdysi byla hrozně zamilovaná.

MAREK BARNA
Jedenáctiletý syn Pavly Barnové. Trpí epilepsií, ale chtěl by být jako všichni kluci jeho věku: rozjívený a plný nápadů. Miluje mámu, babičku a zvířata. Občas mámu překvapí, s kým se tenhle kluk kamarádí.

LEOPOLD ŘEHÁČEK
(Jan Vlasák)
Bývalý vrchní U dvou růží. Šarmantní světák, který zcestoval svět, aby tu pravou lásku našel v rodné Kamenici.

ANIČKA FRYNTOVÁ
(Anna Stropnická)
Dcera Dalibora Frynty. Rozmazletá, seběvědomá, talentovaná baletka, která tátovi i jeho partnerce připraví nejednu těžkou chvilku.

MATYÁŠ FRYNTA
(Ladislav Hampl)
Syn Dalibora Frynty , řezník. Kam vejde, panuje dobrá nálada. Dělá si, co chce, i když tím tátu pěkně štve.

OLGA PUSENSKÁ
(Vendulka Křížová)
Manželka Vladimíra Pusenského, učitelka na základní škole. Inteligentní, sebevědomá, jako jediná dokáže snášet a usměrňovat výlevy Vladimírovy ironie. Její manželství je jako horská dráha. Trpí vážnou chorobou, kvůli které nesmí riskovat těhotenství. Nikdy se s tím nesmíří a chce jít hlavou proti zdi.

JINDŘICH VALŠÍK
(Vlastimil Zavřel)
Chladnokrevný stavařský boss, otcovsky milující svoji neteř Terezu, protože vlastní děti neměl. Myslí si, že je pánem každé situace.

CECÍLIE VALŠÍKOVÁ
(Zdena Herfortová)
Teta Terezy Valšíkové. Jen ona ví, že Jindřich nebyl vždycky tak bezcitný. A přála by si, aby se staré časy vrátily.

FRANTIŠEK JIRKA
(Jiří Ployhar)
Manžel Veroniky Jirkové. Sám odešel za milenkou, ale Veroniku jen tak nepustí. Jeho upřímost a naivita jsou neodolatelné a nesnesitelné zároveň.

ALŽBĚTKA a ROBERT JIRKOVI
Děti Veroniky Jirkové. Robert je puberťák a tátu nesnáší. Alžbětka si myslí, že táta je fajn a jeho milá se k němu hodí víc než máma.

 

Další postavy
MUDr. Martina HERMANOVÁ - Anna Polívková (Ordinace)MUDr. Martina HERMANOVÁ 
(Anna Polívková)
Seriózní a vyrovnaná žena, jako lékařka přímá a důvěryhodná. Sukova spolužačka. Ze začátku všichni přemýšlejí, jak to má s muži. Ukáže se, že má partnera v Praze. Její život skrývá smutné tajemství.

Bc. Tamara KINDLOVÁ - Helena Brabcová (Ordinace)Bc. Tamara KINDLOVÁ 
(Helena Brabcová)
Porodní asistentka, kterou primář Kroupa přijme do nemocnice, aby rozjela program alternativních porodů. Vendulka jí nemůže přijít na jméno. Na muže měla smůlu, žije sama a nemá děti, což má svůj smutný důvod v minulosti.

MUDr. Jaroslav ŽENÍŠEK - Zdeněk Žák (Ordinace)MUDr. Jaroslav ŽENÍŠEK
(Zdeněk Žák)
Nová posila u MUDr. Páleníkové v pediatrické ordinaci. Příjemný muž a dobrý lékař, ale doma je pod pantoflem až hanba. Jeho nástup způsobí sestře Tiché jeden z největších šoků jejího života.

Lída DRDOVÁ - Magda Reifová
Sestra z chirurgie, kterou Vendulka „zlanařila" na gynekologii. Sympatická, rozvedená, sama vychovává dceru. Stane se jedním ze zastánců nového směru na kamenické gynekologii - přirozených porodů.

Jiřina ŽENÍŠKOVÁ - Manželka MUDr. Ženíška
Ostrá paní, která si manžela ohlídá stůj co stůj. Vodí ho na hodně krátké šňůře. S Tichou jsou antipatie vzájemné.

Simona ŠÍMOVÁ
O málo starší sestra Gábiny Šímové. Žije v Olomouci a jednoho dne se nečekaně přihrne do Kamenice ke Gábině a Adamovi Sukovi. Ukáže se, že spíš než o návštěvu, jde o útěk.

MUDr. Gita Petrová - Daniela Šinkorová (Ordinace)MUDr. Gita Petrová
(Daniela Šinkorová).už není mezi námi umřela na služební cestě
Atraktivní, rozvedená tmavovláska. Miluje Čestmíra Mázla a svou profesi. Řeší potíže dcery Sylvy, sestry Lucie a všech, kdo potřebují pomocI. Ale nejdřív bude trochu odpočívat. S Čestmírem odjíždí do vysněného Madridu, aby se vrátila do osudových komplikací. 

MUDr. Čestmír Mázl - Petr Rychlý (Ordinace)MUDr. Čestmír Mázl
(Petr Rychlý)
Ješitný, charismatický, skvělý operatér a diagnostik. Pracuje v nemocnici i v soukromé ordinaci. Sukničkář, kterého teprve Gita dokázala zklidnit. Teď se hřeje v její péči i se synem Jakubem. Přichází ale nejtěžší období jeho života.

MUDr. Běla PÁLENÍKOVÁ - Zlata Adamovská (Ordinace)MUDr. Běla PÁLENÍKOVÁ
(Zlata Adamovská)
Pediatrička, vtipná, řízná. Přísná na sebe i okolí, hodná k dětským pacientům. Žena s životní ironií, nadhledem a bohatou minulostí. Ale co současnost? Najde tahle temperamentní zrzka někoho, kdo s ní dokáže žít?

MUDr. Marek Kroupa - David Suchařípa (Ordinace)MUDr. Marek Kroupa
(David Suchařípa)
Výborný lékař, primář kamenické gynekologie. Oblíbenec pacientek a vášnivý cyklista. Rozvedený, stará se o syna Tondu. Zdánlivě o nic v životě neusiluje, a paradoxně, všechno hezké si ho najde samo. Bojí se vážnějšího vztahu, ale stejně do něj spadne.

MUDr. Aleš Čížek - Ladislav Potměšil (Ordinace)MUDr. Aleš Čížek 
(Ladislav Potměšil)
Gynekolog penzista, vypomáhá v ordinaci i v nemocnici. U pacientek i kolegů vzbuzuje důvěru, má nadhled, šarm a vtip. Jeho manželství s vrchní sestrou gynekologického oddělení Vendulkou pokládají všichni za ideální.

Vendulka Čížková - Veronika Jeníková (Ordinace)Vendulka Čížková
(Veronika Jeníková)
Navzdory něžnému jménu, rázná žena. Jako vrchní sestra vzbuzuje respekt lékařů i pacientů. Aleše má ráda, ale na romantiku nedá - v jejím věku, prosím vás! Co byste chtěli? Všechno musí být „šup šup“.

Markéta Vorlová - Jitka Čvančarová (Ordinace)Markéta Vorlová
(Jitka Čvančarová)
Sestra, které mohou její kolegyně jenom závidět - krásná, milá, vtipná ... A teď navíc šťastná. Žije s pediatrem Prokopem a dočkali se vytouženého syna Štěpána. Co můžou od života ještě chtít? Něco by se jistě našlo.

MUDr. Prokop HRUBÝ - Ondřej Sokol (Ordinace)MUDr. Prokop HRUBÝ
(Ondřej Sokol)
Přitažlivý pětatřicátník, který to umí s dětmi i se ženami. Markéta a syn Štěpán jsou pro něj v životě to nejpřednější, ale zároveň už mu začíná být kamenická pediatrie trochu těsná. Táhne ho to na neurologii do Prahy.

Lucie Hrušková - Ivana Jirešová (Ordinace)Lucie Hrušková
(Ivana Jirešová)
Doba, kdy heslem téhle šarmantní a potřeštěné barmanky bylo "neřeš a žij", už je pryč. Bláznivý milostný vztah s doktorem Hruškou, jejich nepodařené manželství a rychlý rozvod ji vyléčily z naivity. Možná.

MUDr. Tomáš Hruška - Jiří Langmajer (Ordinace)MUDr. Tomáš Hruška
(Jiří Langmajer)
Ambice, inteligence a sebedůvěra očividně nejsou v životě všechno. Jako primář v nemocnici selhal, jako manžel také. Odjel si léčit rány do Německa, kde má dceru, poté se dal zaměstnat v Praze na soukromé gynekologické klinice. Uvidíme, jak dlouho tam vydrží.

MUDr. Adam Suk - Josef Pejchal (Ordinace)MUDr. Adam Suk
(Josef Pejchal)
Z benjamínka kamenické gynekologie, přezdívaného „Brabčák“, se stal suverénní lékař, oblíbenec pacientek i sester. Jedna z nich, Gábina Šímová, mu v tom přerodu dost pomohla. Žijí spolu a teď zrovna přemýšlejí, co dál.

Gábina Šímová - Sandra Nováková (Ordinace)Gábina Šímová
(Sandra Nováková)
Vystonala se z lásky k primáři Hruškovi, přestala ostatním dělat naschvály a je z ní prima kamarádka a dobrá sestřička. S Adamem se k sobě hodí – ona je živel a on trochu ohně do života potřebuje.

MUDr. Vojta Kaňka - Michal Holán (Ordinace)MUDr. Vojta Kaňka
(Michal Holán)
Mladý lékař, donedávna ještě student. Hned po studiích se vrátil do Kamenice a vypadá to, že se uchytí na zdejší gynekologii. V milostném životě už tak jasno nemá. Podvedl Sylvu Petrovou, se kterou chodil, a ta mu to jen tak neodpustí.

Sylva Petrová - Veronika Nová (Ordinace)Sylva Petrová
(Veronika Nová)
Prožívá smolné období. První velká láska, Vojta, ji zklamal a hotelová škola ji nebaví; navíc hodně výuky zameškala kvůli nemoci. Naštěstí má světem protřelou kamarádku Lenku Váchovou, ta Sylvu nasměruje.

Lenka Váchová - Barbora Petrová (Ordinace)Lenka Váchová
(Barbora Petrová)
Do USA odlétala jako nešťastné kuře a vrátila se jako sebevědomá labuť – někdy až moc sebevědomá. Chce od života všechno a hned teď - peníze, dobrou práci i zábavu. Nechce se vázat.

Marie Johnsson - Michaela Dolinová (Ordinace)Marie Johnsson 
(Michaela Dolinová)
Žije s architektem Richardem Petrem, Gitiným prvním manželem. Teď jsou zrovna v Itálii, ale Marie už má zapakováno a chce Kamenici překvapit: vrátí se s novou barvou vlasů. Kamenice ji ale překvapí také. A mnohem víc!

Ing. arch. Richard Petr - Aleš Procházka (Ordinace)Ing. arch. Richard Petr
(Aleš Procházka)
Architekt, zahleděný do sebe a své práce. Projektuje domovy jiným a občas si nevšimne, že základy toho jeho nejsou zrovna nejpevnější. Naštěstí si umí vybrat partnerky, které ho dokáží podržet. S jejich dospělými dětmi ale už tak dobře nevychází.

Mirka Kovaříková - Kristýna Kociánová (Ordinace)Mirka Kovaříková
(Kristýna Kociánová)
I tahle baculatá sestřička podlehla po nástupu do ordinace kouzlu primáře Mázla. Naštěstí se zachoval jako džentlmen a Mirka jednostranný vztah přestála bez úrazu. Teď si užívá lásky z barmanem Davidem – toho jí schválil dokonce i přísný tatínek Kovařík.

Bobina Tomanová - Miriam Kantorková (Ordinace)Bobina Tomanová
(Miriam Kantorková)
Dobrý duch kamenické nemocnice. Sestra, která je na oddělení tak dlouho, že už téměř patří k inventáři. Všem tyká, o všem chce být informovaná, každému poradí a nikomu neublíží.

Míša Prouzová - Magdalena Zimová (Ordinace)Míša Prouzová
(Magdalena Zimová)
Po neúspěšných vztazích už začínala být zatrpklá. Ale pak se do ní zamiloval sám ředitel nemocnice Bílý. Čekají spolu dítě a mají před sebou hezkou budoucnost, kterou si oba zaslouží.

MUDr. Karel Bílý - Igor Chmela (Ordinace)MUDr. Karel Bílý
(Igor Chmela)
Jako ředitel vede nemocnici pevnou rukou, ve vztahu s rozvedenou matkou tří dětí byl ale poslední kolo u vozu. Proto není divu, že si našel Míšu. V poslední době často jezdí do Prahy - kdo ví, co se chystá.

Zuzana Tichá - Veronika Gajerová (Ordinace)Zuzana Tichá
(Veronika Gajerová)
Nejhubatější ze všech kamenických sestřiček. Občas na ni nemá ani její šéfka, doktorka Páleníková. Poté, co marně líčila pasti na Prokopa Hrubého, zaplula Zuzana do klidného vztahu s primářem dětského oddělení Pantoflíčkem.

MUDr. Jan Pantoflíček - Ota Jirák (Ordinace)MUDr. Jan Pantoflíček
(Ota Jirák)
Pohodář a optimista, nedlouho před důchodem. Přející, laskavý člověk, kterého si váží kolegové i pacienti. Vztah se Zuzanou mu hezky prozářil posmutnělý mládenecký život.

MUDr. Petr Pavlis - Jiří Štěpnička (Ordinace)MUDr. Petr Pavlis
(Jiří Štěpnička)
Jako primář i jako anesteziolog v kamenické nemocnici je nedostižný. V partnerském životě je spíš váhavý střelec. Kvůli Běle Páleníkové se konečně rozhoupe k rozvodu, aby se k manželce Zdeně vrátil. Zpátky doma ale šťastný není.

Leona Hrubá - Alena Procházková (Ordinace)Zdeňka Pavlisová
(Jana Břežková)
Nešťastná, neurotická žena, která ničí sebe i své okolí. Neunesla vážné onemocnění, pokusila se o sebevraždu a doposud není psychicky v pořádku.

Nany Pavlisová
(Lenka Ouhrabková)
Dcera primáře Pavlise je nešťastná kvůli rodičům. Ale jen do té doby, než ji samotnou skřípnou velké životní problémy, spojené s Vojtou Kaňkou.

Leona Hrubá - Alena Procházková
I ve svých letech živel. Stále na lovu. Muži ji ale mají rádi, protože rozdává pozitivní energii. Možná někdy až moc.

Dorka Poláková - Lucie Černíková (Ordinace)Dorka Poláková - Lucie Černíková
Vztah s Kosmatou pro ni byl nakonec zátěží. Je mladá a usedlý Kosmata ji bavil jen chvíli. Kolem potratu si prožila své. Luboš Kosmata - Alexej Pyško Šéf baru U vidlí. Myslel si, že s Dorkou už zůstane. Ale ztráta miminka otřásla jejich vztahem víc, než čekal.

David Griga - Richard Krsťan (Ordinace)David Griga
(Richard Krsťan)
Klidný, bezproblémový, snášenlivý. A do Mirky zamilovaný. Ideální partner.

 MUDr. Táňa Kroupová - Jana Malá (Ordinace)MUDr. Táňa Kroupová
(Jana Malá)
Rentgenoložka, která i po rozvodu s Kroupou tak nějak počítá. V obdobích, kdy je bez partnera chce, aby Marek řešil její frustrace a problémy


Naďa Mázlová - Kateřina Pospíšilová (Ordinace)Naďa Mázlová
(Kateřina Pospíšilová)
Dlouhonohá modelka, s permanentní letenkou do celého světa v kapse. Ale když je třeba, na otce ani mladšího brášku nezapomíná a umí je podpořit.

Jakub Mázl
(Ladislav Ondřej)
Věrný povahový otisk svého otce. Vtipný puberťák, který má většinu věcí na háku.

Tonda Kroupa - Martin Zdráhal (Ordinace)Tonda Kroupa
(Martin Zdráhala)
Roztomilý prvňák, kvůli kterému je jeho otec Kroupa ochotný se přetrhnout.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář